Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bądzcie z nami - Nr KRS 0000152522 Nr Konta: 081240 4719 1111 0000 5184 4280 OPP
O nas Aktualności Nasi przyjaciele Darowizna 1% podatku Kontakt
 
 
Znajdujesz się na: AktualnościMikołajki 2019


Stronę redaguje Ola Dinges


gieka.pl
Aktualności
1575822461_SPN-Mikolaj2019_136_fotPiotrKubic.jpg
Mikołajki 2019

W tym roku św. Mikołaj rozpoczął swą wędrówkę od spotkania z naszymi dziećmi wcześniej, bo już 1 grudnia, w hotelu Novotel City West.

To już tradycja, że na spotkanie ze św. Mikołajem wujek Marek - pan Marek Kupiec -  pisze piosenkę, którą uczestnicy spotkania witają oczekiwanego gościa.

Tradycyjnie w dniu poprzedzającym niezwykłe wydarzenie, świątecznym wystrojem sal bankietowych zajmowała się lubiana przez wszystkie dzieci pani Danuta Frankowska wspólnie z prawcownikami hotelu. Następnego dnia dla małych gości przygotowano mnóstwo smakołyków. Na stołach pojawiła się góra kanapek przygotowana przez szefa kuchni, jogurciki, mandarynki, ufundowane przez hotel oraz pyszne ciasta, którymi częstowała gości firma Catering Turscy, soczki ufundowane przez firmę Coca-Cola HBC Polska, banany, ufundowane przez firmę Janmar oraz gorąca czekolada, ufundowana przez Stowarzyszenie.

W przygotowaniach pomagali zaprzyjaźnieni z nami harcerze IX Podgórskiego Szczepu ZHP.

Zabawy i naukę piosenki prowadzili ukochani przez dzieci - ciocia Jola (pani Jolanta Wiewióra) i wujek Marek (pan Marek Kupiec). Tak głośno śpiewaliśmy, że panu dyrektorowi hotelu - Maciejowi Naziebłło - nietrudno było nas odnaleźć. Nad muzyczną stroną czuwał uroczy Tomek Martyniak.

W części oficjalnej pan dyrektor jako gospodarz wspólnie z panią Cecylią powitali zaproszonych gości w. Wśród nich znaleźli się: pan Adam Migdał - Radny Miasta Krakowa, dyrektor zarządzająca Banku Gospodarstwa Krajowego - Jolanta Wiewióra oraz przedstawicielka Fundacji BGK - pani Joanna Kula, pani Elżbieta Krauze - dyrektor departamentu Santander Bank oraz pan dyrektor Janusz Fitner - Bank PKO S.A., prezes Radio Taxi Wawel - pan Sławomir Góra. Miło było, kiedy wszyscy zaproszeni goście śpiewali wraz z nami piosenkę dla św. Mikołaja.

W końcu nadszedł upragniony moment, kiedy na salę wkroczył św. Mikołaj w towarzystwie pana dyrektora hotelu oraz pana radnego. To już 26. spotkanie ze św. Mikołajem. Święty witał się serdecznie ze wszystkimi i tulił najmłodszych. Jak zawsze przedszkolaczki z  "Chatki Puchatka" zaprosiły go na scenę, aby odśpiewać wspólnie specjalnie dedykowaną dla niego piosenkę.

I tak nadszedł chyba najbardziej oczekiwany moment wręczania prezentów. W paczkach były maskotki, ufundowane przez Fundację BGK i Santander Bank oraz słodycze ufundowane przez Stowarzyszenie. Górę paczek przygotowywali członkowie zarządu Stowarzyszenia, a przewiozło je do hotelu - Radio Taxi Wawel - nasz nieoceniony pomocnik we wszystkich imprezach.

Wszyscy bawili się świetnie tworząc zaczarowany pociąg. Trudno było się rozstać, ale za rok znów będziemy razem witać św. Mikołaja.

Był z nami nasz kochany Pan Piotr Kubic, który fotografował, jak zawsze, swoim sercem i zatrzymał w kadrze najpiękniejsze chwile tego dnia.

 

W imprezie udział wzięły następujące ośrodki:

  • Chatka Puchatka, ul. Różyckiego 5
  • Przedszkole Integracyjne nr 104
  • Przedszkole nr 151
  • Przedszkole nr 111
  • Katolicka Szkoła Podstawowa Emmanuel
  • SOSW nr 6 im. Jana Jana Pawła II, ul. Niecała, Kraków

Patronat medialny:

  • Magazyn Osób Niepełnosprawnych "Nasze Sprawy"

Św. Mikołaj odwiedził również 6 grudnia popopiecznych ŚDS Leonardo  przy ul. Piekarskiej 3, obdarowując ich paczkami.

SPN "Bądzcie z nami"
ul. Piekarska 3
31-067 Kraków

tel./fax +48 (12) 637 33 94
tel. kom. +48 602 188 766
tel. +48 (12) 430 63 13

więcej...

Strony www OSI GO3.pl

Odwiedziło nas osób