Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bądzcie z nami - Nr KRS 0000152522 Nr Konta: 081240 4719 1111 0000 5184 4280 OPP
O nas Aktualności Nasi przyjaciele Darowizna 1% podatku Kontakt
 
 
Znajdujesz się na: AktualnościJubileuszowe powitanie jesieni w Laskowej


Stronę redaguje Ola Dinges


gieka.pl
Aktualności
1572531484_Laskowa_1.jpg
Jubileuszowe powitanie jesieni w Laskowej

8 października 2019 roku po raz 20. z naszymi przyjaciółmi - uczniami Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka powitaliśmy kolorową złotą jesień, która przybyła do Laskowej.

Tradycyjnie czekali na nas uśmiechnięci uczniowie oraz panie dyrektor: Monika Miś i Maria Woźniak, która zapoczątkowała nasze spotkania.

Na naszych podopiecznych czekało smaczne śniadanko
i góra  ciast upieczonych przez rodziców. Tym razem koordynatorem całego spotkania była pani Joanna Bukowiec.

Spotkanie zaczęliśmy od warsztatów plastycznych zatytułowanych "Jesienne wspomnienia", prowadzonych przez panie: Renatę Dudziak oraz Marię Tajduś. Na stołach pojawiły się kolorowe jesenne liście, kasztany, różnego rodzaju kartony, wielobarwne materiały. I tak nasi podopieczni wyczarowali różnego rodzaju ludziki z plasteliny, bukiety oraz kolorowe collage i jesienne pejzaże. W pracach tych pomagali wolontariusze szkolni. Wspólne spotkanie było okazją do intregracji oraz, jak się okazało, nauki języka migowego.

Po "ciężkiej" artystycznej pracy czekał na nas pyszny obiad ugotowany przez panie kucharki. Po obiedzie należało się poruszać.... żeby lepiej trawić. Wyruszyliśmy na spacer po Laskowej i mieliśmy okazję zobaczyć staw, który w chwili obecnej jest rekultywowany i będzie niebawem miejscem do rekreacji i wypoczynku. Jest to oczko w głowie wójta - pana Piotra Stacha, którego spotkaliśmy podczas doglądania swojego dzieła. Miło było spotkać pana wójta i opowiedzieć mu 20. letnią historię naszych spotkań.

Po powrocie z daleka słychać było radosną muzykę. Czekała na nas pani Sylwia Orzeł zapraszając do tańca belgijskiego oraz na przygotowane zabawy muzyczno-ruchowe na wolnym powietrzu. W trakcie zabawy posilaliśmy się pieczonymi ziemniaczkami
i kiełbaskami z grilla, które przygotowali pan Wiesław Michura i pani Maria  Chełmecka, a pani dyrektor Maria Woźniak częstowała wszystkich słodyczami.

Tradycyjnie podróżowaliśmy z firmą Jordan, której serdecznie dziękujemy.

Wprawdzie smutno było się rozstać, uczniowie żegnali nas językiem migowym, którego nauczyli się podczas naszego spotkania. Czas szybko mija i za rok znowu spotkamy się....

SPN "Bądzcie z nami"
ul. Piekarska 3
31-067 Kraków

tel./fax +48 (12) 637 33 94
tel. kom. +48 602 188 766
tel. +48 (12) 430 63 13

więcej...

Strony www OSI GO3.pl

Odwiedziło nas osób