Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bądzcie z nami - Nr KRS 0000152522 Nr Konta: 081240 4719 1111 0000 5184 4280 OPP
O nas Aktualności Nasi przyjaciele Darowizna 1% podatku Kontakt
 
 
Znajdujesz się na: Aktualności"Być sobą" w teatrze Bagatela - XXVI widowisko artystyczne "Bądźcie z nami"


Stronę redaguje Ola Dinges


gieka.pl
Aktualności
1557589364_IMG_4393.JPG
"Być sobą" w teatrze Bagatela - XXVI widowisko artystyczne "Bądźcie z nami"

Być sobą! Co znaczą te słowa? To szlachetność serca, dobroć, empatia, umiejętność wybierania tego, czego nie trzeba się wstydzić po latach, tego, co  zasługuje na pamięć…

Człowiek kochany i kochający wie, że może wszystko. Kochać mądrze to znaczy szanować człowieka, ufać mu i pozwalać mu być sobą.

 

9 maja spotkaliśmy się po raz 26. z naszymi przyjaciółmi w teatrze Bagatela. Spotkanie odbyło się pod patronatem pana Prezydenta Miasta Krakowa - Jacka Majchrowskiego, w którego imieniu przemówił do nas bardzo ciepło Pełnomocnik ds. Osób Niepełnosprawnych - pan Bogdan Dąsal.

Byli z nami również zaszczytni goście: Radny Miasta Krakowa - pan Adam Migdał, pan Naczelnik Komendy Miejskiej - Wydział Ruchu Drogowego - nadkom. Tomasz Jemczura, z Komendy Wojewódzkiej Ruchu Wydziału Drogowego była pani podkom. Joanna Biel-Radwańska, w imieniu pani Dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego udział wziął pan Wicedyrektor Marek Maślerz, pani Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju - Ewa Bielecka, a całość imprezy zapisywała w sercu pani red. Iwona Kucharska - nieodłączny przyjaciel z magazynu "Nasze Sprawy". Jak zawsze pomagali nam Harcerze ze Szczepu Kraków Podgórze z Druhną  Anną Stasik, wielkie dzięki !

Na początek powitaliśmy gości. W imieniu Dyrektora teatru powitała zgoromadzonych pani Aleksandra Urbaniak, a w imieniu Stowarzyszenie - Prezes Cecylia Chrząścik, która zaprosiła na scenę dyrektorów i przedstawicieli szkół, wręczając im statuetkę ekologicznego jabłuszka w podziękowaniu za pomoc w szerzeniu integracji.

Tradycyjnie jako pierwsze na scenie pojawiły się rozentuzjazmowane maluszki z "Chatki Puchatka", przedstawiając nam legendę o Smoku Wawelskim. Spektakl został przygotowany pod kierunkiem pani Joanny Turek,  Beaty Bieda, Anny Siatko i Joanny Przystasz.

Podczas spektaklu można było zaobserwować ogromną troskę i empatię wychowawczyń, które tańczyły ze swoimi podopiecznymi. Najzabawniejszy był olbrzymi smok, który połykał owieczki, aby nakarmić swoje małe smoczki.

Kolejną grupą były urocze krasnoludki z Samorządowego Przedszkola nr 151, które przedstawiły nam legendę o dzielnej Wandzie. Przedstawienie pod kierunkiem pań: Moniki Jaworskiej  i Barbary Solarz. Scena była równie kolorowa i radosna, a pouczające przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Następnie młodzi artyści ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy im. Poczty Polskiej w Skawinie  w bajce zatytutłowanej „Łaciaty słoń” przypomnieli nam jak ważne w naszym życiu jest wsparcie przyjaciół, życzliwych nam osób, dzięki którym można przezwyciężyć każde przeciwności losu.

Koordynatorzy występu to Panie: Marta Krawiec i Joanna Jamróz. napisały scenariusz na podstawie książki ks. Bogusława Zemana „Bajka o łaciatym słoniu Bombiku”.

Grupa artystyczna „KULECZKI” działająca w SOSW nr 3 przy ul. Praskiej w Krakowie zaprezentowała taniec kreatywny „SERCE”przygotowany pod kierunkiem Pań: Beaty Byliniak, Małgorzaty Wójcik oraz Marty Pietruszki.
Dopracowany ruch sceniczny, czarujący taniec, piękna muzyka, radość  tworzenia - to ich atuty.

PiK – czyli Piękni i kreatywni ze SOSW nr 6 im. Jana Pawła II znajdującego się przy ul. Niecałej 8 w Krakowie przedstawili spektakl zatytułowany :„Wszyscy dla wszystkich” inspirowany wierszem Juliana Tuwima. To dowcipnie przedstawiona  historia  opowiadająca o tym czym dla człowieka jest praca. Jak potrzebny jest każdy wykonywany przez ludzi zawód.  Jaką wartość stanowi to, czym się zajmujemy i czym potrafimy podzielić się z innymi osobami. Bo współpraca i wzajemna pomoc prowadzą do szczęścia i dają poczucie satysfakcji.

Był to niezwykły przekaz, z którego mogliśmy się dowiedzieć w jaki sposób dzieci niesłyszące dotykają rzeczywistości nie pooprzez słowa lecz poprzez obrazy o zwykłym życiu. Spektakl został przygotowany przez panie: Paulinę Repetowską, Magdalenę Treśkę - Kiryłów, Reginę Jasiurkowską.

Kolejna grupa, która zaprezentowała się na scenie to grupa teatralna „GRANADA”, złożona z uczniów Zespołu Szkół   Specjalnych nr 6 przy ul. Ptaszyckiego 9 w Krakowie. Artyści w przedstawieniu zatytułowanym  "Powrót do gwiazd" przybliżyli nam definicję marzenia. Potrzeba snucia marzeń jest naturalna dla człowieka i bardzo ważna, gdyż dzięki marzeniom ludzie pokonują swe słabości i sięgają po to, co jest dla nich najważniejsze.

Przedstawienie zostało przygotowane przez pana Darka Janiczaka, panią Sylwię Janiczak, pana Łukasza Zygmunta, panią Elżbietę Cagi i pana Piotra Kwietnia. Scenografię opracowała: pani Joanna Juźwiak.

Na zakończenie wystąpił oczekiwany zespół MIT ze Środowiskowego Domu Samopomocy, Fundacji „Leonardo” mieszczącego się  przy ul. Piekarskiej 3 w Krakowie, zatytułowany "Jaśkowe bajanie".

Widowisko powstało pod okiem terapeutek Pań: Krystyny Morawiec, Danuty Malik i Grażyny Pyrzanowskiej.

Jak zwykle - pożegnanie odbyło się na scenie teatru. Mali i duzi widzowie zostali obsypani słodyczami.

Widownię wypełnili, w ramach integracji, jak zwykle, uczniowie ze szkół krakowskich:

  • szkoły nr 36 i nr 4
  • Zespołu Szkół w Laskowej
  • Zespołu Szkół w Korzkwi

Patronat medialny:

  • TVP Oddział Kraków,
  • Radio Kraków,
  • Magazyn Osób Niepełnosprawnych "Nasze Sprawy"

Wszystkie piękne chwile zamknęła w kadrze pani Katarzyna Szulc-Kłembukowska. Serdecznie dziękujemy.

SPN "Bądzcie z nami"
ul. Piekarska 3
31-067 Kraków

tel./fax +48 (12) 637 33 94
tel. kom. +48 602 188 766
tel. +48 (12) 430 63 13

więcej...

Strony www OSI GO3.pl

Odwiedziło nas osób