Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bądzcie z nami - Nr KRS 0000152522 Nr Konta: 081240 4719 1111 0000 5184 4280 OPP
O nas Aktualności Nasi przyjaciele Darowizna 1% podatku Kontakt
 
 
Znajdujesz się na: AktualnościOperowe i operetkowe spotkanie w Novotelu City West


Stronę redaguje Ola Dinges


gieka.pl
Aktualności
1551815912_SPN-aukcja2019-242.jpg
Operowe i operetkowe spotkanie w Novotelu City West

4 marca, jeszcze nie w pierwszym dniu wiosny, ale prawie wiosennie spotkaliśmy się z przyjaciółmi niepełnosprawnych artystów. XXII aukcja to 22 lata naszych spotkań. Zmieniali się dyrektorzy, zmienił się wystrój hotelu, a dla nas drzwi pozostają zawsze szeroko otwarte.

Przygotowania trwały od wczesnych godzin. Cudeniek przygotowanych przez podopiecznych jest coraz więcej, każdy ośrodek do maksimum wykorzystuje przeznaczone dla siebie miejsce,
w czym pomagają pracownicy hotelu. Wystawa była imponująca. Przewodnikiem po wystawie był katalog opracowany przez firmę "Radoszek Arts",
a wydrukowała drukarnia Skleniarz.

Wprawdzie impreza zaczynała się o godzinie 18, ale pierwsi goście pojawili się już o 16 rezerwując niektóre prace.

Przygotowanie wystawy to nie wszystko, bo należało również zadbać o artystów. O nagłośnienie zadbał, jak zawsze, pan Maciej Skolut z Domu Harcerza przy ul. Reymonta, a światłami na scenie zajął się pan Piotr Starnawski - firma Perfect Music.

Na gości czekał poczęstunek: pyszna kawa, którą serwowała firma Sabro oraz słodkości, którymi częstowała firma Catering Turscy i firma Piggi.

Naszych gości witali harcerze z hufca Kraków-Podgórze, nalepiając słoneczka.

Sala wypełniła sie po brzegi, wśród zaszcztnych gości byli z nam Pan Bogdan Dąsal Pełnomocnik Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Pan Adam Migdał Radny Miasta Krakowa.

Wszystkich przyjaciół powitała Prezes Cecylia Chrząścik oraz pani Danuta Frankowska w imieniu pani Dyrektor hotelu Novotel City West. Przy okazji powitania Prezes Cecylia Chrząścik dziękowała Przyjaciołom za wsparcie działań Stowarzyszenia, po czym z radością oddała mikrofon prowadzącym - Rafałowi Jędrzejczykowi i Leszkowi Wójtowiczowi - artystom "Piwnicy pod Baranami", przekazując im w ten sposób odpowiedzialność za resztę wydarzenia.

Nasi artyści zapowiedzieli słuchaczy Prywatnej Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krośnie - Izabela Kaciuba - sopran, Wojciech Kozdrój - baryton i Krzysztof Sebastiański - uczniów artysty śpiewaka - pana Marka Wiatra.

Młode pokolenie zostało gorąco przyjęte przez publiczność. Artystom akompaniowała pełna energii i radości pani Małgorzata Westrych.

W świat opery i operetki wprowadzili nas Izabela i Konrad Szota wykonując znane i lubiane przez wszystkich arie
i utwory musicalowe. Publiczność nagrodziłą ich gromkimi bawami. Każdy z artystów otrzymał na pamiątkę upominek wykonany przez podopiecznych Stowarzyszenia, z życzeniami, by przyniósł im szczęście.

Po koncercie nasi prowadzący artyści  brawurowo przystąpili do licytacji, prowadząc, jak zawsze, dowcipny dialog, który rozbawiał publiczność i tworzył niepowtarzalną atmosferę. W prezencie otrzymali dwa niedźwiedzie, wykonane przez artystę rzeźbiarza - Mariusza Dydo. Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na materiały plastyczne dla ośrodków biorących udział w imprezie.

Licytację przeżywali bardzo młodzi autorzy prac.

W trakcie całej uroczystości najciekawsze momenty zamykał w kadrze artysta fotograf - przyjaciel Stowarzyszenia - pan Piotr Kubic.

Byli też z nami pan Ryszard Rzebko i pani Iwona Kucharska - redaktorzy  Magazynu Osób Niepełnosprawnych "Nasze Sprawy", którzy niezmiennie od lat, uczestnicząc w naszych imprezach, przelewają na papier nasze przeżycia.

O transport zadbała firma Radio Taxi Wawel - przyjaciel Stowarzyszenia od 25-ciu lat.

Imprezę objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Krakowa - Jacek Majchrowski.

Patronat medialny:

  • TVP Kraków
  • Radio Kraków
  • Magazyn Osób Niepełnosprawnych "Nasze Sprawy"

Wystawę przygotowały następujące ośrodki: 

  • SOSW nr 6 im. Jana Pawła II  Kraków, ul. Niecała 8
  • SOSW im. Poczty Polskiej  Skawina, ul. Żwirki i Wigury 9
  • Zespół Szkół Specjalnych  Nr 6 Kraków, ul. Ptaszyckiego 9
  • Środowiskowy Dom Samopomocy  Kraków, ul. Piekarska 3
  • Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki "Terapia Przez Sztukę" Kraków, ul. Papiernicza 2

 

SPN "Bądzcie z nami"
ul. Piekarska 3
31-067 Kraków

tel./fax +48 (12) 637 33 94
tel. kom. +48 602 188 766
tel. +48 (12) 430 63 13

więcej...

Strony www OSI GO3.pl

Odwiedziło nas osób