Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Bądzcie z nami - Nr KRS 0000152522 Nr Konta: 081240 4719 1111 0000 5184 4280 OPP
O nas Aktualności Nasi przyjaciele Darowizna 1% podatku Kontakt
 
 
Znajdujesz się na: Aktualności


Stronę redaguje Ola Dinges


gieka.pl
Aktualności
 • 1544896191_SAM_1775.JPG
  Święty Mikołaj w krainie krasnoludków

  9 grudnia, troszkę spóźniony i bardzo zmęczony, św. Mikołaj przywędrował do krainy krasnoludków, żeby troszkę odpocząć. Drogę doskonale znał, bo od dwudziestu pięciu lat, wraz ze swoją świtą, przyjeżdża do hotelu Novotel City West. A przybywał do nas różnie: helikopterem, ku uciesze dzieci opuszczał się na linie na dach hotelu, zaczarowaną dorożką zaprzężoną w biełe konie.... najczęściej przywoziło go jednak Radio Taxi Wawel.

  W ciągu 25 lat umawiał się zawsze z Radiem Taxi Wawel, które przewoziło górę prezentów dla naszych podopiecznych.

 • 1544213909_Szopki1.jpg
  76 KONKURS SZOPEK KRAKOWSKICH.

  6 grudnia w dniu Św. Mikołaja, uczniowie SOSW im. Jana Pawła II przy ul. Niecałej w Krakowie, po raz 8 uczestniczyli w konkursie wystawiając swoje szopki. Już wiemy, że i tym razem wszystkie - 3 szopki zostały nagrodzone.                                                                  Gratulujemy Uczniom i Pani Nauczycielce Janinie Mordawskiej, której "oko i serce" było zaangażowane podczas wykonywania szopek. Szopki krakowskie objęte zostały patronatem UNESCO i trafiły na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości. Sukces krakowskich SZOPKARZY - dziękujemy krakowianie !

 • 1540235996_dscn1533-1.JPG
  Laskowa w złotej koronie jesieni

  Nie mogło być inaczej – witały nas skąpane w słońcu kolorowe  wzgórza,  pośród których usytuowana jest ukochana przez nas Laskowa. To już 19 lat trwa nasza znajomość. A wszystko zaczęło się od słynnej powodzi, by po latach nadal trwała już przyjaźń Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i uczniów  Zespołu Szkół w Laskowej z naszymi Podopiecznymi. Spotykamy się corocznie podczas festynu w Korzkwi, w teatrze Bagatela i oczywiście w Laskowej.

 • 1539639826_SAM_0306.JPG
  Złota polska jesień w Ogrodzieńcu – zabawa, nauka i rehabilitacja

  11 października, kolejny, trzeci już raz zostaliśmy zaproszeni przez pana Pawła Jochymka do Ogrodzieńca na szlak Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
  Park - Ogrodzieniec znajduje się w miejscowości Podzamcze (gmina Ogrodzieniec)  u stóp malowniczo położonych, przepięknych ruin Zamku Ogrodzieniec. Prowadzi do niego kręta droga, wzdłuż której rozpościerają się rozłożyste klony, o tej porze roku, złote w blasku słońca. Stąd skojarzenie, jadąc tą aleją mieliśmy wrażenie, że zbliżamy się do raju.

 • 1538644909_PZU_7.jpg
  Żyć to znaczy dziękować za słoneczny blask.

  Żyć to znaczy dziękować za słoneczyny blask który towarzyszył nam podczas 40 Festynu Integracyjnego "WITAMY LATO W STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI". Dziękujemy za ciepło, którego jest tak wiele w ludziach. Okazanie wdzięczności jest najprostszą i zarazem najpotężniejszą rzeczą, jaką człowiek może zrobić dla drugiego człowieka.

  Dziękujemy naszym Przyjaciołom których nie sposób wymienić za pomoc w zorganizowaniu radosnego spotkania w Korzkwi. Pragniemy również podziekować Powszechnemu Zakładowi Ubezpieczeń  - naszemu Przyjacielowi od zawsze, który postanowił uczcić Stulecie Niepodległości w bardzo nietypowy sposób: podarował podopiecznym naszego Stowarzyszenia fundusze, które pozwoliły na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla 11 Ośrodków. Dzięki ofiarności Firmy PZU nasi podopieczni będą mogli przekraczać bariery swoich ograniczeń. Dziękujemy !

 • 1532981484_PZU.png
  Bezpieczne wakacje z PZU

   Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie PZU na najładniejsze zdjęcia z bezpiecznych wakacji. Wystarczy zrobić zdjęcie i dołączyć opis.

   Kliknij w link, aby zobaczyć szczegóły:

  poststickersapps.com/newapp/pub/PZU

 • 1530556589_jezeli-kochasz-sercem-patrz-.jpg
  Jeżeli kochasz, sercem patrz

  "Na pięknej polanie pod zabytkowym zamkiem w Korzkwi, 5 czerwca wszystko było biało-czerwone: proporce, stroje dzieci i nawet kwiaty… Przy wjeździe stała biała karetka pogotowia ratunkowego obok czerwonego wozu strażackiego. Uśmiechnięte dzieciaki – dowiezione na korzkiewską polanę przez zaprzyjaźnione firmy przewozowe - komentowały radośnie, że te samochody też są w naszych barwach narodowych! (...)"

  Zapraszamy do lektury artykułu autorstwa pani Iwony Kucharskiej i pana Ryszarda Rzebko w "Naszych Sprawach.

  naszesprawy.eu/galerie/14421-jezeli-kochasz-sercem-patrz-.html

 • 1528318107_SPN-Korzkiew2018_089.jpg
  40 Festyn Integracyjny "WITAMY LATO W STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI"

  5 czerwca 2018 roku spotkaliśmy się w Parku Korzkiewskim po raz czterdziesty, by uczcić Stulecie Niepodległości. Przygotowania trwały od kwietnia. Wtedy bowiem placówki otrzymały materiały przygotowane przez pana Zbigniewa Sabińskiego z Domu Harcerza przy ul. Reymonta w Krakowie. Materiały nawiązywały do wydarzeń sprzed 100 lat, związanych z odzyskaniem niepodległości.

  W ramach przygotowań do festynu w Korzkwi każda z placówek miała odwiedzić 2 wylosowane obiekty należące do Twierdzy Kraków oraz 2 obiekty, które powstały w Krakowie po odzyskaniu niepodległości. Wszystkie wycieczki należało udokumentować zdjęciami umieszczonymi na przygotowanej wcześniej mapie.

SPN "Bądzcie z nami"
ul. Piekarska 3
31-067 Kraków

tel./fax +48 (12) 637 33 94
tel. kom. +48 602 188 766
tel. +48 (12) 430 63 13

więcej...

Strony www OSI GO3.pl

Odwiedziło nas osób